Úvod / Nejnovější fotogalerie / T- Mobile běh a sportovní den na základce

T- Mobile běh a sportovní den na základce

Letos již třetím rokem je naše škola zapojena do celorepublikového projektu T-Mobile olympijský běh, proto jsme se v pátek 21. 6. 2024 setkali na stadionu v Chropyni. Z každé třídy naší školy se účastnili 2 hoši a 2 dívky T-Mobile běhu. S ohledem na věkový rozptyl se běželo ve 4 kategoriích – 200 m (žáci 1.-3. tříd), 400 m (4.-5. třídy), 600 m (6.-7. třídy) a 800 m (8.-9. třídy). Mez nejmladšími žáky byl nejrychlejší Roman Koláček, následovaný Oliverem Navrátilem a Janem Šafaříkem, v nejmladších žákyních doběhla nejrychleji Nikola Kolaříková, následovaná Žanetou Pospíšilovou Annou Marií Milerovou. Na 400 m byl nejrychlejší Ladislav Sedlařík, 2. doběhl Martin Kot a třetí Dominik Cíha. Holky na 400 m suverénně předběhla Marianna Štětinová, druhá Anna Švecová a třetí místo shodně Tereza Večerková a Sofie Majtánová. V běhu na 600 m jasně první Matyáš Kuchařík, druhý Filip Bartík a třetí Tomáš Prause. Mezi žákyněmi byla nejrychlejší Barbora Nenadálová, druhá Aneta Polášková a za ní Denisa Polášková. Nejdelší trať 800 m už byla na startu méně početná, přesto mezi kluky vyhrál opět suverénně David Koutný, následovaný Vojtěchem Honzákem a Martinem Lochem. Z holek byla první Ema Havránková, druhá Kristýna Zatloukalová a třetí Daniela Muchová. Všem zúčastněným patří velké díky za jejich sportovní výkony.

Jak už je tradicí, po odběhnutí závodu čekal na žáky 1. stupně na stadionu program v podobě sportovních stanovišť, kde byly jednotlivé disciplíny v roli žáků devátých tříd. Osvědčený model, kdy třídní učitelé doprovází své žáky po jednotlivých atletických stanovištích, byl letos doplněn překvapením v podobě vodních hrátek. S ohledem na vysoké teploty nám zástupci klubu FK Chropyně pustili závlahu hřiště, což bylo pro žáky asi nejlepší aktivitou z celého dne. Nebyla by to akce pro děti, aby každý nedostal alespoň malou sladkost.

Poděkování patří všem kolegyním z 1. stupně, které společně se svými žáky zvládly absolvovat nachystané disciplíny, FK Chropyně za vodní hrátky, rodičům, kteří přišli fandit, a zvláště našim deváťákům, bez nichž by tato akce nemohla proběhnout. Vážím si toho, že mi vedení umožňuje tuto akci zorganizovat, neboť je nezapomenutelné vidět spolupracující tým žáků na stadionu.

Mgr. Kateřina Majtánová