Úvod / Nejnovější fotogalerie / Páťáci v Praze

Páťáci v Praze

Nový školní rok odstartovali naši páťáci návštěvou Prahy. Pro některé děti to byla jejich první návštěva hlavního města vůbec, ale o to byla zajímavější, že ji mohli uskutečnit se svými spolužáky. V brzkých ranních hodinách jsme se vlakem dopravili na hlavní nádraží v Praze, kde nás čekal pan průvodce a společně jsme se vydali za nejkrásnějšími památkami. A co všechno jsme prožili? Projeli se metrem, vystoupali zámecké schody, navštívili malebnou Zlatou uličku, prohlédli si mučící nástroje ve věži Daliborka, nasáli atmosféru Vladislavského sálu a chrámu Sv. Víta, Václava a Vojtěcha, fascinovaně zírali na výměnu hradní stáže, prošli se po Karlově mostě a viděli Staroměstský orloj. S Prahou jsme se rozloučili u sochy patrona českého státu, sv. Václava na Václavském náměstí. Program byl velice náročný, na odpočívání nebylo moc času, ale i tak jsme si výlet užili.

páté třídy