Úvod / Nejnovější fotogalerie / Odpadový den /5.b/

Odpadový den /5.b/

Věděli jste, že obsah černých popelnic by mohl být ještě z poloviny využit?

V úterý 21.5.2024 se tuto zajímavou informaci dozvěděli žáci naší školy. Na Hanáckém náměstí se objevilo popelářské auto, které vysypalo právě svezený obsah černých popelnic z našich domácností. Pracovníci svozu odpadu před námi začali třídit vyhozený odpad na plasty, sklo, plechovky, papír, bio a směsný. Dětem sice tato práce právě nevoněla, ale s úžasem sledovaly, co všechno dokážeme vyhodit a kolik z tohoto odpadu by se dalo ještě recyklovat.

Velkým lákadlem, hlavně pro kluky, byla možnost vlézt si do kabiny řidiče popelářského auta nebo se postavit vzadu k nakladači odpadu. Děti mohly poté navštívit výchovný stánek s lektory, kde si prakticky zkoušely třídit obrázkové karty do správných kontajnerů, podrobněji poznávat druhy recyklovatelných plastů a papírů či kartonů.

Za dobře odvedenou práci si pak naši žáci zahráli s kinetickým padákem či maxi skládačkou.

Určitě jsme si odnesli spoustu nových poznatků a hlavně to, že třídit odpad má smysl, vždyť tím šetříme suroviny a především naši přírodu.

Třída V.B