Úvod / Nejnovější fotogalerie / Archeoskanzen Modrá /4. roč./

Archeoskanzen Modrá /4. roč./

Dne 30.května se čtvrťáci vydali do minulosti prostřednictvím výletu do Archeoskanzenu Modrá. Naši první zastávkou se stalo významné poutní místo Velehrad, kde jsme obdivovali krásnou barokní baziliku a připomněli si Cyrila a Metoděje. Poté už jsme stanuli před opevněným velkomoravským hradištěm z dob 9.století. Objevovali jsme, jak asi žili lidé v 9.století na Velké Moravě. Ochotný pan průvodce nás provedl areálem a snažil se dětem zodpovědět všechny všetečné otázky. Nejvíce děti zaujal tehdejší jídelníček zpestřený lahůdkami jako pečený bobří ocas, vařené krysí maso a morčata pečená na ohni. Mnohé děti také zaujala volně pobíhající zvířata. V tomto areálu jsme navštívili i expozici Živá voda. Doslova jsme se ponořili do podvodního světa našich rybníků a nahlédli na život pod hladinou. Největší úspěch měl průhledný tunel a téměř dvoumetrové vyzy velké, které kolem nás kroužily. Výlet jsme zakončili procházkou po vyvýšené lávce ve výběhu praturů.

třídy 4.A, 4.B a 4.C