Pravidla pro školy od září

17. srpna 2021

Vláda ČR na svém zasedání, dne 16. srpna 2021, rozhodla o testování ve školách na začátku září.

• Žáci základních a středních škol se na začátku září třikrát otestují antigenními testy na covid-19, a to v termínech 1. nebo 2. září, 6. a 9. září. Pokud se v některém okrese vyskytne více než 25 pozitivních případů na 100 tisíc testů, prodlouží se testování minimálně na zbytek září.
  • Pro děti, které se na covid-19 preventivně neotestují, bude ve škole po celou dobu povinná rouška či respirátor. Pokud odmítnou i to, nebudou se moct účastnit prezenčního vzdělávání.
  • Podle doporučení Ministerstva zdravotnictví by školy měly od září v co největší míře zachovávat homogenitu skupin dětí a omezit slučování tříd či hromadné školní akce.
  • Povinnost nošení roušek a respirátorů se bude odvíjet od aktuálních mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví. Dá se ale očekávat, že nebudou povinné ve třídách, ale naopak například na chodbách stejně jako v červnu.