Klobouk dolů...

29. dubna 2020

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

klobouk dolů před Vámi všemi, kteří při svém pracovním vytížení pečujete o dítě nebo o více dětí různého věku a naplánování, zorganizování i dohled nad chodem domácího vzdělávání zvládáte, i když je to velmi náročné. I když Vám častokrát dochází síly. I když už toho všeho máte někdy „plné zuby“.

Přichází nám e-maily. Jako zpětná vazba, jako prosba o pomoc, jako touha po uznání a pochvale nebo jen tak pro radost, pro vědomí, že to společně zvládáme. Nebo pro posílení druhých, předání vlastních zkušeností. Někdy jsou mezi nimi i ty plné rozhořčení nebo nepochopení.

Všemi se zabýváme a za všechny děkujeme.

Z obsahu jednoho z nich:

Dobrý den, paní učitelko.

Hlásíme se s úkolem ke Dni matek. A také bych chtěla podrobněji něco k Vašemu poslednímu e-mailu. Pouštěli jsme si s Davčou Vaši on-line výuku. Písničku v AJ David vyslechl, ale nezúčastnil se … je to kluk. Pak jsem odešla něco dělat a slyšela jsem ho, jak Vám odpovídá na otázky, což je super, že se zapojuje. Vyjmenovaná slova po v vysvětlujeme podrobně, takže tam to půjde, slova s předponou vy,vý budeme muset natrénovat. Posílám foto s úkolem, kde mají rýsovat kružnice. Dle vystrčeného jazyka je vidět, že to Davida nesmírně baví. Název pirátské lodi zvládl sám, ale jinak na tu samostatnou práci moc není, hodně mu pomáhá, když sedím u něho. Pořád mu říkám, že musí pracovat sám, protože ve škole už s ním nebudu. Jen doufám, že půjde poznat práce, kterou jsme doma škole věnovali. A ještě něco pro pobavení: mám doma prvňáčka, třeťáka a osmáka. Většinou se učíme v jídelně u jednoho stolu a tak si každý od někoho něco pochytil. Prvňáček Mareček si nedávno hrál s legem a u toho říkal: být, bydlit, obyvatel, byt, BYDLITEK, nábytek, dobytek… Ptala jsem se, co to říká a prý se tam píše tvrdé y a ten BYDLITEK se mu povedl. David zase slyšel, jak Markovi vysvětluju, když měl vytvářet příklady na plus a mínus, že u odčítání nejdou přehodit čísla jako u sčítání… prostě, že 3 – 5 nejde… A David povídá: „To není pravda, to je -2, říkal mi to Mila.“  Tak si myslím, že ti moji chlapi můžou přeskočit jeden ročník (legrace). Budu končit, nějak jsem se rozepsala. Mějte se hezky a budeme se těšit na další on-line vyučování…… David s babičkou

 

Také vnímáte to nádherné člověčenství? Jak jsme prostoupeni zájmem, ohledy a láskou ? V takovém prostředí nemůže mít vir šanci.

Za všechny pedagogy naší školy Marta Blažková