Výstava Inků v Brně

6. ledna 2020

VÝSTAVA INKŮ V BRNĚ

Dne 16. prosince se několik žáků z osmých a devátých tříd ZŠ Chropyně vydalo navštívit brněnské výstaviště. Celý náš výlet začal brzy ráno na vlakovém nádraží v Chropyni, odtud odstartoval den plný touhy po poznání říše Inků. Jízda vlakem sklidila jako vždy ten největší úspěch, cesta byla skvělá a zábavná, vůbec jsme se totiž nenudili. Za hodinu a půl jsme dorazili na brněnské nádraží, vystupovali jsme z vlaku ve velkém davu lidí, naštěstí jsme tam nikoho nezapomněli a všichni jsme se v pořádku dostali před hlavní brněnské nádraží.

Po zakoupení lístků nás tamější tramvaj dovezla až k obrovskému výstavišti. Chvíli nám trvalo než jsme našli správný vchod, ale nakonec jsme i tak dorazili včas. Poučeni a vybaveni interaktivním průvodcem jsme začali objevovat zajímavosti říše Inků. Výstava pro nás byla velice přínosná, odnesli jsme si spoustu nových vědomostí, o kterých jsme vůbec netušili, byla obohacena i krátkou videoprojekcí, při které jsme mohli vidět jejich zvyky i běžný život. Nadšeni a překvapeni jsme výstavu zakončili společnou fotografií a přepravili jsme se na vánoční trhy, které jsme nemohli vynechat.

Jakmile jsme na Zelném trhu jsme si prošli všechny stánky, natěšeni jsme pospíchali do Vaňkovky. Dostali jsme rozchod a každý jsme šli svou cestou. Většina na oběd nebo nakupovat poslední vánoční dárky. Po nákupech jsme se zase všichni sešli a pokračovali na vlakové nádraží. Unaveni po celém náročném dni jsme odpočívali cestou zpět do Chropyně.

Šárka Procházková, žákyně 9. B

Fotografii z výstavy naleznete v galerii.