První pomoc

5. února 2019 - (Aktualizováno: 12. března 2019)

První pomoc

To, že poskytování první pomoci je důležité, zjistili už i naši nejmenší školáci!

Pod patronací Záchranné zdravotnické služby Kroměříž se naši prvňáčci učili důležitá telefonní čísla, poslechli autentickou nahrávku volání o zdravotnickou pomoc stejně staré spolužačky a na základě tohoto poslechu vyvodili, co vše je potřeba vědět, aby správně přivolali pomoc.

Na velkém plyšovém kamarádovi si tříčlenná družstva z jednotlivých tříd zkusila náročnou masáž srdce, uložení pacienta do stabilizační polohy, fixaci zlomených končetin, ošetření popálenin…

Na závěr si třídní kolektivy mezi sebou zasoutěžily v rychlosti a spolupráci. Odměnou jim byla  nejen pochvala za znalosti a dobrou spolupráci, ale i medvědí sešit první pomoci, reflexní přívěsek a dokonce i pravé lékařské rukavice, ze kterých měly děti asi největší radost.

Fotografie najdete v galerii.