Spolupráce s MŠ Záříčí

1. listopadu 2018 - (Aktualizováno: 18. prosince 2018)

Návštěva MŠ Záříčí (2. 11. 2018)

Začátkem listopadu měli žáci prvních tříd velkou radost, když se dověděli, že na návštěvu přijedou jejich kamarádi z Mateřské školy Záříčí. Paní učitelka Magda Vinterová přijela s osmi předškoláky na prohlídku školy a část dopolední výuky. Žáci se nadšeně ujali svých mladších kamarádů, připravili jim místa v lavicích a ochotně dětem ukazovali písanky a pracovní sešity. Při výuce prvňáčci předvedli své nové dovednosti ve čtení, psaní, počítání a hravou formou se zapojili do vyučování inaši malí kamarádi. Společně jsme si zazpívali lidové písničky u klavíru, moderní písničky s kytarou, hráli jsme na rytmické nástroje a nechyběl ani tanec. Během přestávky si děti stavěly se stavebnicí, skákaly panáka, hrály společně hry a povídaly si se svou paní učitelkou z mateřské školy.

Snad si předškoláci vytvořili o školním prostředí příjemnou představu a budou se těšit na zápis do první třídy.